švestky

Umění výsadby slivoní: průvodce prvními kroky

Sázení je jako dlouhodobý tvůrčí proces, který začíná semínkem a končí chutnými plody. Abyste si byli jisti úspěchem, musíte se postarat o správné podmínky. Pravidlo číslo jedna? Vyberte pro svou šv přečtěte si více »

třešní

Třešně v zahradě: jak vybrat odrůdy, zasadit stromy a pečovat o ně

Třešně jsou jedním z nejoblíbenějších ovocných stromů v našich zahradách. Své kouzlo mají nejen díky lahodnému a šťavnatému plodu, ale také díky krásným květům, které na jaře rozkvétají. Pokud uvažuj přečtěte si více »

šVESTKy

Švestky - co potřebujete vědět?

Počet slivoní v Polsku je již několik let konstantní a pokrývá plochu téměř 14 000 hektarů. Na druhou stranu sklizené ovoce představuje o něco méně než 3 % veškerého ovoce z polských sadů. Přednost m přečtěte si více »

 

Švestky - co potřebujete vědět?

Počet slivoní v Polsku je již několik let konstantní a pokrývá plochu téměř 14 000 hektarů. Na druhou stranu sklizené ovoce představuje o něco méně než 3 % veškerého ovoce z polských sadů. Přednost mají samozřejmě jabloně, které jíme a zpracováváme po celý rok. Švestky se zase těší největší oblibě v podzimně-zimním období, kdy ochotně mizí z obchodů, burz a trhů. Obchod Moravské sady nabízí mnoho odrůd švestek, které lze pěstovat v jakýchkoli podmínkách a v jakémkoli ročním období!

Švestky - znalosti v kostce

V závislosti na odrůdě https://mORAVSKE-SADY.CZ/cs_CZ/c/Svestkove-stromy/28 šVESTKy jsou stromy různě vysoké. V Polsku jsou pro pěstování švestek nejpříznivější jižní a jihozápadní oblasti. Je to proto, že mají rády teplé a mírné podnebí. Švestky nemají vysoké nároky na půdu a plodí brzy a dlouho. Jejich pěstování je poměrně snadné, ale je třeba je chránit před houbami a hmyzem. V závislosti na odrůdě obsahují švestky vitaminy A a E, které jsou v ovoci velmi vzácné. Obsahují také mnoho minerálních látek, jako je hořčík, vápník, draslík a železo.

Švestky - druhy

Když jdou lidé do obchodu, zajímá je, jak budou kupované švestky chutnat. Některé základní znalosti by nám měly pomoci tyto pochybnosti rozptýlit. Jaké jsou druhy švestek?

Mirabelky - to jsou nejoblíbenější švestky v naší zemi. Mají zeleno-zlatavou barvu a sladkou a aromatickou dužinu.

Rhinecones - velké kulaté švestky téměř černé barvy. Jejich maso je také sladké.

Lubashka - její plody jsou malé, tmavě modré s velkým množstvím modrého povlaku. Dužina má naopak mírně zelenou barvu a kyselou chuť.

Ostružiník obecný - jedna ze starých odrůd švestek. Má tmavě fialovou barvu a vejčitý tvar. Její dužina je velmi výrazná - šťavnatá, aromatická, ale mírně trpká.

Bluefre - švestka je velká, tmavě modré barvy a má výraznou dezertní chuť.

Broskvová švestka - barva je žlutorůžová a švestka je velká. Její chuť je ideální pro dezerty.

Diana - je o něco větší než úhoř, ale může vypadat i chutnat jako úhoř. Její dužina je však o něco světlejší - krémově žlutá, šťavnatá a pevná.

Lepotica - jedná se rovněž o odrůdu úhoře švestkového. Má mírně zelenou a velmi šťavnatou dužinu.

Opál - jeho kůže je zpočátku žlutozelená, později žlutofialová. Dužina má šťavnatou žlutou barvu.

President - má tmavě modrou kůži a mírně nažloutlou dužinu. Je velký.

Silvia - rumunská odrůda švestky s granátovou barvou. Její chuť je mimořádně šťavnatá.

Moravské sady - proč to stojí za to?

Moravské Sady jsou zárukou nejlepší chuti a kvality výrobků. Internetový obchod pro zahrádkáře nám nabízí ovocné stromky nejvyšší kvality, okrasné dřeviny a další produkty pro pěstování ve velkých i malých sadech a zahradách. Najdete zde vše, co potřebujete - ovocné keře, ovocné stromky, okrasné stromky, sazenice okrasných dřevin, odrůdy jabloní, borůvky, třešně, mnohokvěté růže, různé odrůdy švestek a mnoho dalšího. Tyto skvělé výrobky pocházejí z roku 1953.

Všechny odrůdy švestek, které jsou k dispozici na webových stránkách, jsou speciálně vybrané - jejich chuť je aromatická a výrazná.

Související články